Nissan Qashqai 2017

Kompakt SUV segmentinin tozunu atan Nissan üyesi Qashqai makyajlandı. Cenevre otomobil fuarında sergilenen yeni araç Japon markanın diğer SUV modellerini andıran bir yüze kavuşmuş.

Ana hatları aynı kalsa da ön bölümde büyük değişime uğrayan Qashqai’de daha büyük Nissan modellerinin yüzünü görmek mümkün. uzayan farlar, yeni kaput, büyüyen ön panjur ve yeni ön tampon asıl yenilikleri oluştururken farklı jant tasarımları, yeni LED stoplar ve ek korumaya kavuşan arka tampon diğer yenilikler arasında.

İç mekanı sanki daha da ellenmemiş gibi görünen otomobilde daha kaliteli malzemeler kullanıldığı belirtilirken ses izolasyonu artırılmış. Yenilenen direksiyon simidi daha sportif bir görünüm sunan araçta Nissan’ın yarı otonom sürüş sistemi görev yapmaya başlamış.

Kaput altındaysa malesef değişim yaşanmamış. 1.5 ve 1.6 litre hacimli turbo Diesel motorların yanında 1.2 litre hacimli, turbo besleye sahip benzinli ünite de görev yapmaya devam ediyor.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.