Yardım Edin, Beklentiler Denizinde Boğuluyoruz!

Hayatımız beklentiler üzerine kuruluyor. Verilen sözler, yapılması gerekenler, yetiştiriliş tarzı, toplum baskısı ve daha neler neler… Ömrümüz bu beklenti dalgalarıyla mücadele etmekle geçiyor. Bunun üzerine bir de kendi beklentilerimizi ekliyoruz ve alabora olmuş bir tekne misali karanlık sulara gömülüyoruz.

maxresdefault (2)

Ne bekliyoruz, neden bekliyoruz? İncelik bekliyoruz, naiflik bekliyoruz, bir parça düşünceli hareket bekliyoruz.

Ama bu beklentiler duvara çarpıp bizlere geri dönünce ellerimiz bomboş kalakalıyoruz. Ne yüzebiliyoruz ne de kıyıya vurabiliyoruz.

Beklentilerimizden sıyrılırsak mutlu olabilir miyiz? Herkesi olduğu gibi kabul edip göstermelik bir mutluluk oyunu oynayabilir miyiz? Neden olmasın? İmkansız bir şey değil.

Tabii böylesine sahte bir yaşamı kabul ederseniz…

Bize soracak olursanız, biz gerçeklikten yanayız. Katıksız dürüstlüğü sahte gülümsemelere tercih ediyoruz.

Karakterimizden ödün vermektense karanlık sularda boğulmayı yeğliyoruz. Eğer olduğumuz kişi olamazsak, bu hayatta hiçbir şey olamayacağımızı biliyoruz.

Eğer başarabilirseniz bizden size bir öneri: Sıfır beklenti ile yola başlayın. Attığınız her adımı kar sayın. Geriye hiç bakmayın.

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

2 Responses

  1. korhan dedi ki:

    veren, umar. beklentiyi düşük tutmak için vermemek, ilişkiyi koparır. kendinin olmayanı vermek çözüm olabilir. -sahipsiz bir değer var mıdır?- ya da verdiğin hiçbirşeyi kendinin bilmemek… asıl sahibi adına bir tevziat memuru bilmek kendini. emanetçi olduğunu bilmek ve emanetindekilerden gerçek sahibi adına vermek beklentiyi sıfıra indirir. ve geri dönüşlerin tamamını allah’tan bildirir.

  2. Basak Tunal dedi ki:

    En iyisi .beklentiyi oluşturmadan hayatın tadına varmak…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.