Depeche Mode Efsanesi Geri Döndü!

Fenomen grup Depeche Mode’un merakla beklenen 14. stüdyo albümü ‘Spirit’ yayınlandı!

Tüm zamanların en etkileyici, en sevilen ve en çok satış yapan müzik gruplarından Depeche Mode’un hayranları tarafından merakla beklenen 14. stüdyo albümü “Spirit” Sony Music etiketiyle yayınlandı!

depp

Prodüktörlüğünü daha önce Foals, Florence & The Machine ve Arctic Monkeys gibi isimlerle çalışmış olan James Ford’un üstlendiği albümden yayınlanan ilk şarkı “Where’s the Revolution” oldu. Şarkı önde gelen müzik mecraları tarafından övgü dolu yorumlar alırken, “Spirit” albümü ise Q Magazine tarafından “Yıllardır yayınlanan en enerjik Depeche Mode albümü” olarak değerlendirildi. Grubun solisti Dave Gahan ise, “Spirit”i “Hem müziği hem de verdiği mesaj ile güçlü ve yerinde bir albüm” olarak tanımladı.

Standart versiyonu 12 şarkıdan oluşan “Spirit” albümünün; 5 remix şarkı, ayrıca Anton Corbijn tarafından hazırlanan özel çizim ve fotoğrafların bulunduğu 28 sayfalık bir kitapçık içeren 2 CD’lik delüks versiyonu da satışa sunuldu.

1981’de Martin Gore, Dave Gahan ve Andy Fletcher tarafından kurulan grup, hem stüdyo hem de sahne performanslarıyla dünya çapında beğeni kazanmaya devam ediyor ve sayısız sanatçı tarafından yenilikçi bir ilham kaynağı olarak görülüyor.

Depeche Mode’un geçmişte yayınlanan 13 stüdyo albümü, aralarında Amerika ve İngiltere’nin de bulunduğu 20’den fazla ülkenin listelerinde ilk 10’a girmeyi başardı. 2013’te piyasaya sürülen son stüdyo albümleri “Delta Machine” 12 ülkenin müzik listelerine 1 numaradan girerek büyük bir başarıya imza attı ve albüm turnesine toplamda 2,5 milyon kişi katıldı. Son olarak, Kasım 2016’da, büyük beğeni toplayan Depeche Mode video kliplerinin 3 DVD’den oluşan 4 saatlik seçkisi “Video Singles Collection” yayınlandı.

Bugüne kadar kayıtları 100 milyonun üzerinde satış yapan Depeche Mode, 14. stüdyo albümü “Spirit” ve kapsamlı albüm turnesi “Global Spirit Tour” ile müzikal yenilikçiliğini korumaya, başarısını sürdürmeye hazır.

Depeche Mode, albüm yayınlanmadan önce ilk video klibini Anton Corbijn yönetmenliğinde Where’s the Revolution parçasına çekmişti.

Karnaval

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.