Lewis Hamilton, İstanbul’u İstemiyor

Formula 1 pilotu Lewis Hamilton, yarışların tekrar İstanbul’da yapılmasına sıcak bakmadığını belirtti.

lewis hamilton

İtalyan La Stampa gazetesine bir söyleşi veren Lewis Hamilton, “Formula 1’in yeni patronları, Grand Prix’i yeniden İstanbul’a taşımak için görüşmeler yürütüyor.

Bunu destekliyor musunuz?” sorusuna, “Son yarışlarda orada çok fazla izleyici yoktu.

Problemlerden biri de bilet fiyatları. Biletlerin pahalı olmasından dolayı izleyici sayısı çok düşük oluyor” yanıtını verdi.

İstanbul’da en iyi yarışlarından birini yaptığı hatırlatılan Mercedes’in 32 yaşındaki Büyük Britanyalı pilotu, “En iyi 10 yarışımdan biriydi, en iyisi değil. Bence F1, seyircinin geldiği bir yerde yapılmalı. Bu, ilk kuraldır” dedi.

Öte yandan başarılı yarışçı, Ferrari ekibinden rakibi Sebastian Vettel’le ilgili de değerlendirme yaparak, “Ben ondan daha iyiyim” dedi.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.