Jessica Chastain, Cannes Jürisinde!

ABD’li oyuncu Jessica Chastain, Pedro Almodovar’ın başkanı olduğu 70. Cannes Film Festivali jürisinde yer alacak.

1184

17-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalde The Martian, The Three of Life ve Interstellar gibi filmlerdeki performanslarıyla tanınan Chastain dışında kimlerin yer alacağı henüz açıklanmadı.

2011 yılında festivalin en prestijli ödülü olan Altın Palmiye’yi kazanan The Three of Life‘ın oyuncu kadrosunda yer alan Chastain, 2012’de başrolde olduğu tartışmalı askeri gerilim filmi Zero Dark Thirty’deki rolüyle Broadcast Film Critics Association Award’da En İyi Kadın Oyuncu ve Altın Küre’de Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Ayrıca aynı rolüyle Oscar’da En İyi Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterildi.

2012’de Time dergisinin hazırladığı “Dünyadaki 100 Etkileyici İnsan” listesinde yer alan Chastain yakında, ressam Catherine Weldon’ı canlandıracağı biyografik film ‘Woman Walks Ahead’ ve başrollerini Kevin Costner ve Idris Elba’yla paylaşacağı dram filmi ‘Molly’s Game’ filmleriyle beyazperdede olacak.

Karnaval

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.