Close

LEGO’dan ‘NASA Apollo Saturn V’ Uzay Seti

İlk olarak 1978 yılında uzay serisini yayınlayan LEGO, uzay “oyuncaklarına” hiç de uzak olan bir marka değil. İlk günden bu yana LEGO tutkunları gerçek veya kurgusal yüzlerce farklı uzay gemisi inşa etti. Ancak LEGO, bugüne kadar tanıtılanların içinde belki de en heyacan verici olanı NASA Apollo Saturn V modelini gün yüzüne çıkardı.

LEGO-NASA-Apollo-Saturn-V-005-1000x562

LEGO NASA Apollo Saturn V seti her yönüyle eşsiz ve kusursuz. Set sadece bir roketten oluşmuyor; tüm bir Apollo görevi sete dahil edilmiş. Saturn V, üç ayrı bölüme ayrılabiliyor. Setin içinde komuta kapsülünün okyanusa indiği modül dahi var. Bu eşsiz set 1969 parçadan oluşuyor. Evet, doğru tahmin ettiniz 1969 aynı zamanda Apollo 11’in Ay’a ilk indiği yıl. Setin bir başka özelliği de bugüne kadar satışa sunulan LEGO’lar arasında en uzunu olması. 1 metre uzunluğunda olan roket bölümü orijinal Saturn V roketinin de 1:110 ölçülerine sahip. Seti değerli kılan bir başka detay da; bağımsız tasarımcıların projelerinin yer aldığı Ideas programından çıkıyor olması.

1 Haziran’da satışa sunulması beklenen setin Avrupa satış fiyatı 119 euro. Türkiye’ye geliş tarihi ve fiyatı hakkında ise henüz bilgi bulunmuyor.LEGO-NASA-Apollo-Saturn-V-007-1000x562 LEGO-NASA-Apollo-Saturn-V-1000x562 LEGO-NASA-Apollo-Saturn-V-004-1000x562 LEGO-NASA-Apollo-Saturn-V-003-1000x562

Log

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.