Dünyada Sadece İkimiz Varmışız Gibi Çek

Apple, iPhone 7 Plus için hazırlanan “The City” isimli yeni reklamında, daha önce Yunanistan’da geçen sıcak bir filmle anlattığı portre modunu yine tatlı bir hikayeyle anlatıyor. Kalabalık, aşk, beraberlik, yalnızlık gibi kavramlara romantik bir şekilde değinen film, telefonun portre modu özelliğini ve çekebildiği fotoğrafların kalitesini izleyicilere aktarıyor.

186751745459086fc9072f32.43151508

Portre modu dediğimiz özellik, bildiğimiz alan derinliği aslında. Siz fotoğrafınızın öznesine odaklanıyorsunuz, kamera da gerisini önemsizleştiriyor diyelim… Bu anlamda alan derinliği bir aşkın cicim aylarına benziyor, önemli olan tek şeyin karşınızdaki kişi ve geri kalan her şey flu olduğu o zamanlara yani… iPhone 7 Plus’ın bu filmi de tam olarak bu metafor üzerinden, sevimli sevimli yürüyor.

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden Şangay’da geçen hikayede çiftimiz bir pazar yerinde buluşuyor ve birbirlerinin fotoğrafını çekmeye başlıyor.

Önemli olan tek şey fotoğrafın öznesi olan kişi iken şehirdeki tüm insanlar yok oluyor ve ikili bomboş, post apokaliptik filmleri andıran bir havaya bürünen şehirde bir başlarına dolaşıp bütün gün fotoğraf çekiyorlar. Filmin mesajı da her şeyi tümüyle bağlıyor: “Sevdiğin şeye odaklan.” Gayet derli toplu, sevimli, romantik bir film.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.