1 Milyonuncu Porsche 911 Üretildi

Alman spor otomobil devi Porsche, tarihi bir günü geride bıraktı. Markanın en sevilen modeli 911’in 1.000.000’uncusu Almanya’daki fabrikanın üretim bandından çıkış yaptı.

İlk 911’den detaylar taşıyan 911 Carrera S model otomobil, İrlanda yeşili renge boyandı. Houndstooth olarak anılan desenle kaplanan koltuklar, bir kısmı ahşap direksiyon simidi, manuel vites kutusu ve yine ahşap vites topuzuyla yeni nesil modellerden farklılaşan 1.000.000 numaralı 911’in hem içinde hem de dışında özel seri numarasına da yer verildi.

Porsche’nin ilk olarak 1963 yılında ürettiği ve tam 54 yıldır spor otomobil denince akla gelen klasik modellerden olan 911, Ferdinand Porsche’nin dehasının bir ürünü. Motoru arkada konumlandırılan otomobil, yıllar içinde büyük değişimlere uğrasa da ikonik formunu korumayı başardı. Bunda “Bozuk değilse tamir etme” felsefesini benimsemiş tasarımcıların ve mühendislerin de etkisi büyük elbette.

Endüstrinin büyük bir hızla elektriğe yöneldiği günümüzde 911’in evrilmeye devam ederek daha uzun yıllar boyunca bizimle olması hepimizin dileği.

911B 911C 911F 911G 911I 911J

Ceyms

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.