Close

Kedi Sahibini Kendi Seçti, Mahkeme de Onayladı

İtalya’da bir mahkeme, sahibinden kaçarak gizlice komşusunun evinde vakit geçiren kedinin kimin evinde kalacağına karar verdi.

İtalya’nın Genoa şehrinde sahibiyle yaşayan 4 yaşındaki Fiocco isimli kedi, geceleri komşusunun evinde vakit geçirip, kendi evine nadiren gelmeye başladı.

İlk sahibiyle 2 yıl geçiren Fiocco’ya sahibinin komşusu Tekila ismini verdi ve taşınırken onu da yeni taşındığı evine götürdü. Bunun üzerine kedinin önceki sahibi güvenlik kurumlarına komşusunu hırsızlık suçu işlediği gerekçesiyle şikayet etti.

Dört yaşında kedi, evinden kaçıp gecelerini sahibinin komşusunda geçiriyordu.

Savcı Emilio Gatti, kedinin ilk sahibine verilmesine karar verdi fakat ikinci sahibinin itirazı üzerine soruşturma yeniden açıldı. Mahkemeye veteriner kayıtlarını, kediye takdırdığı mikroçipi ve çeşitli fotoğrafları delil olarak sunan kişi, kediye ilk sahibinden daha iyi baktığını ortaya koydu.

Savcılık ofisi davayı düşürdü ve Fiocco/Tekila’nın ikinci sahibiyle olmasına karar verdi.

Cumhuriyet

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.