Close

Twitter’dan Paralı Üyelik Sistemi Gelebilir

Çoğu sosyal ağ gibi Twitter da ücretsiz bir şekilde kullanılıyor. Tek yapılması gereken bir TWitter hesabı açmak ve kullanmaya başlamak oluyor. Platformun tüm özellikleri her üyeye açık oluyor ve herhangi bir özellik için ek bir ücret ödemeye gerek kalmıyor. Fakat belirtilenlere göre son zamanlarda kötü bir dönem geçiren Twitter, ücretli bir üyelik modelini kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Böylece Twitter’ın sponsorlu gönderilerin dışında bir diğer gelir kaynağı oluşturmak istediği belirtiliyor.

twitter-money

Üstelik Twitter’la ilgili bu söylenenler iddia olmanın ötesine geçiyor. Zira Jack Dorsey geçen gün düzenlenen hissedarlar toplantısında Twitter’ın ücretli bir versiyonunun olabileceğini ifade etti. Uzun süredir bu konuyla ilgili düşündüklerini belirten Dorsey, gelecekte bu tür bir üyelik sistemini kullanıma sunabileceklerini dile getirdi.

Premium üyelik modelinde ücretsiz üyelikte olmayan bazı ek özelliklerin sunulması ve büyük ihtimalle reklamların kaldırılması hedefleniyor. Twitter’ı düzenli olarak kullanıcıların bu türde ek özellikler için ücretli üyelik modelini tercih edebileceği düşünülüyor. Öte yandan yapılan açıklamaya göre henüz Twitter şu anda bu sistemle ilgili herhangi bir duyuru planlamıyor. Kullanıcılardan ve hissedarlardan gelecek geri dönüşlere göre sistemin gelip gelmeyeceğinin kesinleşeceği belirtiliyor. Twitter’ın yüksek sesle dillendirmeye başladığı ücretli üyelik sistemi gerçeğe dönüşecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.

Cnbc, Log

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Selim Kamitoğlu

[Serinletici'den ayrıldı] İç mimar Selim Kamitoğlu'nun tasarım anlayışı ve neyin nasıl görüneceğine dair doğal içgüdüleri onu işinde olduğu gibi hayatın diğer alanlarında da yalnız bırakmıyor. Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Selim, Serinletici ile beraber aile şirketinde yönetici olarak çalışıyor. Aynı zamanda LGBTİ aktivisti de olan Selim, hayatın her alanında sosyal eşitliğe inanmayı sürdürüyor.| selim.kamitoglu@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.