Close

App Store’un Tasarımı Baştan Aşağı Değişti

Apple, baştan sona yeniden tasarlanan, tamamen yenilenmiş App Store’u WWDC17’de tanıttı.

Yeni tasarımıyla karşımıza çıkan App Store, yeni Bugün, Oyunlar ve Uygulamalar sekmelerinde her gün güncellenen özgün öyküler ve editoryal içeriklerle geliyor. “İnanılmaz geliştirici topluluğumuzla birlikte App Store’u dünyanın en iyi uygulama platformu haline getirdik. Her hafta 500 milyon müşteri App Store’u ziyaret ediyor” diyen Apple’ın Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Philip Schiller sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi, geçtiğimiz dokuz yıl içinde App Store’dan öğrendiklerimizi bir araya getirip yepyeni ve etkileyici bir tasarım ortaya koyuyoruz. Yeni App Store’daki her öğe çok daha zengin, muhteşem ve ilgi çekici.”

BUGÜN

Her şey; oyunlar, uygulamalar ve uygulama kültürü ile ilgili her şeyin yer aldığı, her gün göz attığımız Bugün sekmesiyle başlıyor. App Store’un global editör ekibi, oyun ve uygulamaların, dünyayı harekete geçiren ve şekillendiren fikirlere sahip geliştiricilerin ardındaki öyküleri, harika tasarımlar ve videolarla dolu detaylı haberler ve röportajlarla paylaşıyor. Bugün sekmesinde ilk özel gösterimler, yeni çıkanlar ve tüm zamanların en beğenilen uygulamalarına ayrılan yeni bakışlar yer alıyor. Ayrıca müşterilerin uygulamaları yenilikçi yollarla kullanmalarına yardımcı olacak öneriler, ipuçları ve kılavuzlar da bu sekmede bulunuyor.

OYUNLAR VE UYGULAMALAR

App Store’un en popüler kategorisi olan Oyunlar’ın yeni tasarımında sadece oyunların yer aldığı özel bir ana sayfa yer alıyor. Bu bölümde yeni oyun önerileri ve güncellemeler, etkileyici videolar, sadece oyunlar için en iyi listeler ve özel seçilmiş koleksiyonlar bulunuyor. Daha kolay oyun uygulamalarını bulmaya imkan sağlayan App Store’da uygulamalar ayrı bir sekmede karşımıza çıkıyor. App Stpre, fotoğrafçılıktan para yönetimine, alışverişten sosyal ağlara ve daha fazlasına kadar müşterilerin kullandığı, ihtiyaç duyduğu ve keyif aldığı her şeyi bir araya getiriyor. Oyunlar sekmesinde olduğu gibi Uygulamalar sekmesinde de harika öneriler, videolar, 24 kategoriden özel olarak seçilmiş koleksiyonlar ve uygulama listeleri bulunuyor.

GÜNCELLEMELER VE ARAMA

Müşteriler, en sevdikleri uygulamalar ve oyunlarda son güncellemeyle nelerin değiştiğini Güncellemeler sekmesinde hızlıca görebiliyor. Geliştirilen Arama işlevi; Bugün, Oyunlar ve Uygulamalar sekmelerindeki editoryal içerikler de arama sonuçlarına dahil ediliyor. İsim, kategori, geliştirici veya başlığa göre aratarak belli uygulamalar ve oyunlarla ilgili sonuçların yanı sıra editoryal haberler, koleksiyonlar ve uygulama içi satın almalarla ilgili sonuçlar da alınabiliyor.

UYGULAMA ÜRÜN SAYFALARI

Mağazadaki her uygulamanın ana sayfası kendi uygulama ürün sayfasından oluşuyor. Uygulamayı indirmeye karar verecek müşteriler için en önemli bilgiler öne ve ortaya yerleştirilmiş durumda. Geliştiriciler uygulamaları için üç adede kadar video ön incelemesi ve beş adede kadar da ekran görüntüsü ekleyebiliyor. Şimdi videolar, başka ülkelerdeki müşterilerin özel bir sürüme sahip olabilmesi için yerelleştirilebiliyor. Editörlerin Seçimi gibi ödüller ve liste sıralamalarıyla birlikte Uygulama İçi Satın Almalar, müşteri puanları ve değerlendirmeleri de öne çıkarılıyor.

UYGULAMA İÇİ SATIN ALMALAR

Uygulama Ürün Sayfaları

Apple, App Store’da uygulama içi satın almaları da daha kolay keşfedilebilir hale getiriyor. Uygulama içi satın almalar, uygulama ürün sayfasında ve arama sonuçlarında görülebilecek ve editörler tarafından Bugün, Oyunlar ve Uygulamalar sekmelerinde belirtilebiliyor. Müşteriler şimdi, uygulama içi satın almalara App Store’da başlayabilir ve satın almayı tamamlamak için doğrudan geliştiricinin uygulamasına veya oyununa yönlendirilebiliyor.

Log

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.