Close

watchOS 4 İle Apple Watch’a Yeni Bir Soluk

WWDC17‘de tanıtılan Apple Watch‘un yeni işletim sistemi versiyonu watchOS 4, saate birçok önemli yenilik getiriyor. Hem tasarımsal anlamda değişiklikler vadeden güncelleme hem de aktivite takibine önem veren kullanıcıları mutlu edecek yenilikler içeriyor.

Öncelikle Apple Watch artık daha iyi bir şekilde spor koçluğu yapıyor. Güne başlarken Apple Watch kola takıldığında o günle ilgili olarak bilgiler hızlıca gösteriliyor. Kişinin o gün içerisinde tamamlaması gereken aktiviteler hatırlatılıyor. Ayrıca yalnızca günlük aktiviteler değil aylık aktivitelerle ilgili bilgiler de veriyor. Kişisel verilere dayalı olarak verilen tavsiyeler, her ay bir öncekine göre daha sıkı çalışmaya teşvik ediyor. Akşam olduğunda ise gün içerisinde yapılan aktivitelerin bir özeti gösteriliyor. watchOS 4 tamamlanan aktiviteleri de artık daha eğlenceli bir şekilde kutluyor. Şık bir çember animasyonu gösteriliyor ve kullanıcının daha fazla aktiviteye takip edilmesi teşvik ediliyor.

Bir antrenman başlatmak eskisinden çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Tek dokunuşla istenen antrenman anında başlatılıyor. Ayrıca spor seansı devam ederken yine tek dokunuşla farklı bir aktiviteye geçiş yapılabiliyor. Yüksek yoğunluklu aralıklı aktivite takip özelliğiyle yapılan aktiviteler en doğru şekilde ölçülebiliyor. Gelişmiş yüzme takibi özelliği sunan cihaz, spor aletleriyle bağlantı kurarak aktivite verilerini eşitliyor ve en doğru veriler bulutta depolanıyor.

Yenilenmiş Apple Music uygulaması müzik dinlemeyi daha kolay bir hale getiriyor. Yenilenen arayüzde sevilen müziklere hızlıca erişilebiliyor. iPhone ve Apple Watch arasında listeler hızlıca eşitleniyor.

Saatin en önemli özelliklerinden biri yeni Siri kadranı. Bu kadran sayesinde Siri günlük rutinlerimizi öğreniyor ve buna uygun olarak bazı bilgiler gösteriyor. Örneğin işe gidecekseniz yol durumu görüntüleniyor, gün içerisindeki yapılacak işler hatırlatılıyor ve bunun gibi bilgiler veriliyor.

Yeni kaleydoskop ekran eğlenceli görüntüler sunuyor ve bu kadran kullanılırken Digital Crown aracılığıyla değişik görseller oluşturulabiliyor. Bir diğer kadranda ise Toy Story karakterleri bizleri karşılıyor. Woody, Buzz Lightyear ve Jessie eğlenceli animasyonlarla güne renk katıyor.

Tüm Apple Watch modelleri için kullanılabilir olacak watchOS 4’ün Eylül ayında yayınlanması bekleniyor.

Log

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.