2018 Volkswagen Polo Resmi Olarak Tanıtıldı

Volkswagen Polo’nun Berlin’de düzenlecek tanıtım etkinliği gerçekleşti.

Ibiza’da da kullanılan MQB A0 platformu üzerine inşa edilen altıncı jenerasyonun bu yapıyla daha da büyüyeceğini zaten bekliyorduk ve nitekim öyle de oldu. Toplamda 4.053 milimetrelik uzunluğuyla bu zamana kadar üretilmiş en uzun jenerasyon olan yeni Polo’da artan aks mesafesiyle birlikte yüzde 25 oranında bir bagaj hacim artışı söz konusu. Değişimle birlikte bagajda 351 litrelik bir kullanım alanı sunan yeni Polo dış tasarımdan çok içeride kullanıcıları cezbedecek gibi gözüküyor.

Ortaya çıkan ilk tasarım detaylarıyla bazı kesimlerce yoğun eleştirilere maruz kalan Volkswagen iyileştirmenin büyüğünü içeride yapmış diyebiliyoruz. Sürücü ekranı dahil olmak üzere multimedya sistemini de tamamen elden geçiren marka geliştiricileri burada çok daha üst segment bir deneyim vadediyor. Baz donanımında 6.5 inç en üst donanımında 8 inç multimedya ekranla (Volkswagen modelleri arasında ilk kez kullanılan yeni versiyon.) gelen yeni Polo donanım seviyesi yükseldikçe Beats ses sistemi (Polo Beats özel versiyonunda), kablosuz telefon şarjı, anahtarsız çalıştırma, kör nokta uyarı, yarı otonom park asistanı, arka trafik asistanı ve adaptif hız sabitleyici gibi özelliklere kavuşuyor.

Volkswagen’in yeni Polo’nun giriş seviyesinde bile LED gündüz farlarını standart olarak verdiğini de belirtmekte fayda var. Polo’da toplamda 14 farklı renk, 12 farklı jant ve 13 farklı konsol yapılandırması yapmak mümkün.

Motor seçeneklerinde de oldukça zengin olan yeni Polo başlangıcını beklenildiği gibi güç değerleri 65 PS ile 115 PS arasında değişen 1.0 litrelik benzinli üniteyle yapıyor. Yine Golf ile aileye dahil olan 1.5 litrelik TSI motorun da sunulacağı Polo ailesinin en tepesinde 2.0 litrelik benzinli motoruyla 200 PS güce sahip olan ve 0’dan 100’e 6.7 saniyede çıkabilen GTI var. Dizel motor seçeneğinde 1.6 litrelik ünitenin kullanıldığı Polo’da ilk kez geçtiğimiz yıllarda Golf‘te gördüğümüz sıkıştırılmış doğal gazla çalışan motorun 90 PS güç üreten 1.0 litre hacimli versiyonu da sunuluyor. Volkswagen Polo Almanya’da 12.975 euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulacak.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...