Audi’den Elon Musk ve Tesla’ya: ‘Musk-Have’

Reklam üzerinden mesaj göndermeyi seven üreticilerden olan Audi’nin hedefinde bu kez gelecekteki rakibi Tesla ve Elon Musk var.

Audi’nin elektrikli otomobil geleceğini oluşturacak olan E-Tron’un tam anlamıyla yollara çıkması için çalışmalar devam ediyor. Yakın zamanda bu hazırlıklar kapsamında karşımıza E-Tron Sportback‘in konseptiyle çıkan Audi niyetinin ne kadar ciddi olduğunu ve ortaya çıkacak modelin tam olarak neye benzeyeceğini bizlere göstermişti. Söz konusu bir elektrikli otomobil olduğu için tanıtılan her modelde olduğu gibi Audi’nin modelleri de Tesla ile kıyaslandı ve bu süreç halen devam ediyor. Bunun fazlasıyla farkında olan Alman devi gerçekleştirdiği reklam kampanyasıyla Tesla ve Elon Musk’a ince bir mesaj göndererek rekabete hazır olduğunun sinyalini vermeyi ihmal etmedi.

Reklam kampanyaları üzerinden atışma konusunda oldukça etkili markalardan olduğunu bildiğimiz Audi’nin Elon Musk ve Tesla’yı hedef alan bu projesinde E-Tron konsepti başrolde kullanılıyor. Reklamda Elon Musk’a “Bir tanede sen de olmalı” mesajı içeren “Must Have” yerine “Musk Have” ibaresine yer veren Audi herkeste olduğu gibi bizim de yüzümüze tebessüm yaratmayı başardı. Günümüzde Model 3’ün üretimleriyle meşgul olan Tesla ve Elon Musk’ın bu mesaja cevap verip vermeyeceği şimdiden merak ediliyor. Bekleyip göreceğiz.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor. | ali.bardakci@serinletici.com

You may also like...