‘Westworld’ Gerçeğe Dönüşmüş Olabilir!

Konuşan, söyleneni anlayan, hatta sorgulayan ‘Sophia’ adlı android büyük ilgi görüyor!

Geçtiğimiz sezon fırtınalar estiren ve ikinci sezonu heyecanla beklenen bilim kurgu dizisi Westworld’ün takipçileri bu haberi çok sevecek!

ABD’li bir teknoloji şirketi, Westworld’de androidlere benzeyen, yapay zekaya sahip ve insana en çok benzeyen bir robot ürettiğini iddia etti.

MONIKA_BIELSKYTE_hanson_robotics_sopia_awakens_05

Hanson Robotics şirketinin ürettiği “Sophia” isimli robot, söylenenleri anlıyor, konuşuyor, hatta kendisine yöneltilen cümlelerle ilgili sorgulama bile yapabiliyor.

Sophia’nın mucidi David Hanson, robotların gelecekte gündelik işleri yaparak insanlara yardımcı olmasını istediğini söyledi.

Hanson, robotunun gelecekte bir insan kadar yaratıcı ve becerikli olmasını beklediğini de ifade etti.

Karnaval

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...