F1: Force India’nın Yeni İsmi ‘Force 1’ Olabilir

Hindistanlı takım, önümüzdeki sezondan itibaren “Force India” isminin yerine “Force 1″i kullanmaya hazırlanıyor.

Eskiden Jordan, Midland ve daha sonra Spyker olarak bilinen takımı Mallya, satın aldı ve 2008’de takımı Force India olarak markalandırdı.

Bu takımı kurarken amaçlanan şey ise takıma Hintli sponsorları çekmek ve F1’e Hintli bir pilot getirmekti.

O zamandan beri Force India, pistte büyük ilerleme kaydetti. Takım etkileyici performanslar sergilemesine ve takıma BWT su teknolojileri uzmanı gibi önemli sponsorları eklemesine rağmen, takım Hint şirketlerini takıma getirme konusunda pek başarılı olamadı.

Mallya bu konu hakkında “Burada büyüyen bir his var çünkü performans açısından çok iyi bir takımız ve uluslararası sponsorları takımımıza çekiyoruz. Ne yazık ki Hintli sponsorlar takıma daha az katılıyor. Takımın içinde ismimizin daha fazla “uluslararası lezzet” vermesi için neden değiştirilmediği konusunda bir tartışma var.” diyerek, isim değiştirebileceklerini söylemişti.

Force India’nın CEO’su otmar Szafnauer “Sezon sonunda adımızı değiştirmek için resmi başvuruda bulunacağız.” diyerek sezon sonunda isim değişikliğine gideceklerini açıkladı.

Auto motor und Sport’un haberine göre takımın yeni ismi “Force 1” olacak.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...