Çok Kültürlü Bir Yaşamın Yansıdığı Çizimler

Anna Anjos, Brezilya ve İtalya kökenli bir görsel sanatçı, Budapeşte’de yaşıyor. Reklam, moda, ambalaj gibi alanda illüstrasyon ve tasarım yapıyor.

Çok kültürlülüğün bir sonucu olarak belki de; gezdiği, gördüğü ya da yaşadığı yerleri, bu yererin doku ve renklerin eserlerine yansıtmayı seviyor.

2015 yılında başladığı Rota Das Cores / Route of Colors projesinde, Doğu Avrupa’yı defterlerine taşımış.

Prag, Budapeşte, Krakov ve Varşova’nın bölgeleri, insanları, desenleri ve alışkanlıkları rengarenk eskizlerinde hayat bulmuş.

Bu projenin devamı 2016 yılında Portekiz’le gelmiş.

Portekiz’in pek çok farklı şehri yine sanatçının çizimlerine konu olmuş.

Anna Anjos’un şehirleri çizgileriyle yeniden yorumladığı bir diğer projesi ise 2017 yılına ait sanatsal Budapeşte haritası. Bu haritada da Budapeşte’nin anıtları ve önemli binaları yorumlanmış ve haritadaki konumlarına göre yerleştirilmiş.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...