F1: Kimi Raikkonen 2018’de Yarışacak Mı?

Ferrari pilotu Kimi Raikonen, önümüzdeki yıl Formula 1’de yarışmaya devam etmek istediğini fakat kararı Ferrari’nin vereceğini söyledi.

Kimi Raikkonen’in sözleşmesi sezon sonunda doluyor ve Ferrari başkanı Sergio Marchionne, Fin pilotun bu yıl daha iyi bir performans göstermesi gerektiğini söylüyor.

Monaco’da pole pozisyonunu almayı başaran Raikkonen, elinden geleni yaptığını ve sözleşmesiyle ilgili kararı Ferrari’nin vereceğini söyledi.

Fin pilot, “Her şey Ferrari’ye bağlı, kararı onlar verecek. Durum bir yıl önce de aynıydı. Eğer daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız gidin Ferrari’ye sorun.”

“Şimdiye kadar tamamladığımız yarışları göz önüne alırsak, bulunduğum yerden mutlu değilim fakat bunu değiştiremem. Takım ne istediğimi gayet iyi biliyor.”

“Burada olmamın tek amacı iyi bir iş yapmak ve işler iyi gitmediği zaman eğlenceli olmuyor. Bazen böyle olabilir fakat iyi sonuçlar almaya başlayacağımdan eminim.”

“Şu anda olması gerektiği kadar puanım yok ve insanlar buna bakıyor. Ama yeterli hıza sahip olduğumu biliyorum fakat bunu bilmek bazen yeterli olmuyor.” dedi.

Oğlu F1 pilotu olabilir

Raikkonen, oğlu Robin’in F1 pilotu olmasına karşı çıkmayacağını da ekledi.

“Çok fazla seyehat yapıp onları da yanıma almama rağmen elbette eve gidip onlarla bir araya gelmek daha güzel. Evde ailemle vakit geçirmeyi seviyorum ve orada sık sık gülümsüyorum.”

“Çocuklarımın gelecekte ne yapacağıyla ilgili kararı kendilerinin vermesini istiyorum. Belki bir yarış pilot, futbolcu veya başka bir şey olabilirler.”

“Önemli olan onların seçimi. Eğer Robin bir yarış pilotu olmak isterse o zaman onua gerekli fırsatı vermeye çalışırım.”

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...