15 dolarlık Yeni Nokia 105

Microsoft yaklaşık iki yıl önce bütçe dostu Nokia 105’i görücüye çıkarmıştı. İlk modeli 2013 yılında kullanıcıların beğenisine sunulan modelin yeni versiyonu resmiyet kazandı. HMD Global tarafından tanıtılan Nokia 105, bütçe dostu telefonlarda yeni standartları belirliyor.

Daha modern çizgiye sahip olan yeni Nokia 105, önceki modellerden daha büyük ekranla geliyor. Daha önceki modeller sırasıyla 1,45 inç ve 1,4 inç ekranlara sahipken yeni modelde 1,8 inçlik renki bir ekran bulunuyor. 4 MB RAM ve 4 MB dahili hafızanın tercih edildiği Nokia 105 gücünü çıkarılabilir 800 mAh kapasiteli pilden alıyor. Pili tam şarj edildiğinde 15 saate kadar konuşma süresi sunan telefonda FM radyo özelliği de mevcut.

Bağlantı noktaları arasında 3.5 mm kulaklık ve microUSB 2.0’ın yer aldığı teleında Nokia Series 30+ işletim sistemi kullanılıyor. Avrupa’da 900/1800, Amerika’da 850/1.900 GSM bantlarına destek verecek telefonun tek ve çift SIM kartlı modellerinin olacağı belirtiliyor. Mavi, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle pazardaki yerini alacak yeni Nokia 105’in tek SIM kartlı modeli 14,50 dolardan, çift SIM kartlı modeli ise 15 dolardan satışa sunulacak.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...