Piksel Sanatı Böyle Bir Şey!

Annelerimizin, anneanne ve babaannelerimizin yıllarca ilmek ilmek ördüğü dantel işlemelere rakip çıktı!

Barselonalı sanatçı Octavi Navarro, ‘pixelshuh’ adlı Instagram sayfasında el emeği göz nuru pikseller işliyor. Yaptığı çalışmaları ise ‘Minik karakterlerin yaşadığı piksel resim sahnelerini Pikseller Huh adı altında boyuyorum’ diye tanımlıyor.

Bizler de sanatçının çalışmalarını hayretler içinde izliyoruz. Detaylara takılmamak ise elde değil. Her bir detay bizi goblenvari bir girdaba sürüklüyor. Tek kelimeyle büyüleniyoruz.

Bu büyüden siz de nasiplenmek istersiniz diye düşündük ve hem Octavi Navarro’nun çalışmalarını hem de yapım sürecini gözler önüne seren hızlandırılmış videoyu yazımıza ekledik.

Keyfini çıkarın!

close the gates

how i met your grandfather

maybe we should go back

midnight carnival

moon base

the secret

the tip of the iceberg

the tree

Adım adım yapım süreci:

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...