Rosberg, Mercedes’in Formula E’deki Takım Patronu Olabilir

Son dünya şampiyonu Nico Rosberg’in 2019 yılında Formula E’ye gireceğini açıklayan Mercedes’in takım patronluğunu yapacağı iddia edildi.

Mercedes, pazartesi günü yaptığı açıklamada, uzun süredir mücadele ettiği DTM’den çekileceğini ve Formula E’ye katılacağını açıkladı.

Her geçen yıl büyümeye devam eden Formula E, 2019 sezonunda Audi, BMW, Mercedes, Jaguar ve Renault gibi üreticiler yer almış olacak.

Alman Auto Bild’iin haberine göre, geçen yıl F1’den emekli olan 2016 dünya şampiyonu Nico Rosberg, Mercedes’in Formula E takımını yönetebilecek kişiler listesinin ilk sırasında yer alıyor.

Haberde, Rosberg’e yakın bir kaynağın Alman pilotun bu ihtimali reddetmediğine dair bazı bilgiler verdiğine yer verildi ve “Rosberg, Monaco’da serinin patronu Alejandro Agag ile zaten bir görüşme gerçekleştirdi.” denildi.

Eğer bu haber doğrulanırsa, Rosberg, Alan Prost’tan sonra Formula E’de takım patronluğu yapan ikinci F1 dünya şampiyonu olacak.

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar: