Snapdragon 835 İşlemcili Sony Xperia XZ1

Sony’nin yeni telefonu olacağı konuşulan Xperia XZ1 Geekbench testinde ortaya çıktı. Bu ayın başında ilk detayları ortaya çıkan Xperia XZ1 şu anda G8341 kod adıyla anılıyor.

Daha önceki paylaştığımız bilgileri doğrulayan yeni benchmark sonucuna göre Xperia XZ1, 1,9 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli Snapdragon 835 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den güç alıyor.

Tek çekirdek performansında 1.909, çok çekirdek performansında 6.459 puan alan telefonda Android 7.1.1 yer alıyor.

Snapdragon 835 işlemcisinin kullanılması telefonun orta segment yerine üst segmente konumlandırılacağını akıllara getiriyor. AnTuTu testinde telefonda 720p çözünürlüklü ekran yer alacağı belirtilse de Sony’ye yakın kaynaklar telefonda Full HD çözünürlüklü ekranın kullanılacağını söylüyor.

32 GB dahili hafızalı telefonun hem ön hem de arka kamerasında 8 megapiksel kamera yer alıyor. Sony’nin Xperia XZ1 haricinde XZ1 Compact’ı da görücüye çıkaracağı ifade ediliyor. Sony’nin yeni telefonları Xperia XZ1 ve XZ1 Compact’ın önümüzeki ayın sonunda gerçekleşecek IFA Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...