Amazon Türkiye’ye Mi Geliyor?

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Amazon’un Türkiye pazarına gireceği iddia edildi.

ABD merkezli online perakende devi Amazon Türkiye pazarına girmek için görüşmelerde bulunuyor. Dünya Executive’de yer alan habere göre amazon Ankara’da hükümet yetkilileriyle temas halinde. Şirketin sıfırdan bir yatırım yapabileceği gibi var olan bir şirketi de alabileceği ifade ediliyor.

Amazon’un hali hazırda özel sektör yetkilileri ile temas halinde olduğu söyleniyor. 2016 yılında e-ticaretin Türkyiye ticareti içindeki payı yüzde 3.5. E-ticaret hacmi ise 17.5 milyar TL idi.

Türkiye’den Amazon.de üzerinden alışveriş yapılabiliyor

Amazon’un Almanya sayfası olan Amazon.de geçtiğimiz yıl Türkçe desteği sunmaya başlamıştı. Amazon’dan Almanya üzerinden alışeriş yapmak isteyenler için kargo avantajı da sunuluyordu. Türkiye’den Amazon.de 49 Euro (yaklaşık 205 lira) ve üzeri alışveriş yapanlar ilave kargo ücreti ödemiyor.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

You may also like...