Düğün Fotoğrafçılarını Haksız Yere Suçlayan Çifte Rekor Tazminat

Geçimini düğün fotoğrafçılığı yaparak sağlayan Andrea Polito iki yıldır verdiği hukuk mücadelesini kazandı. Üstelik hakim, fotoğrafçıya rekor bir tazminat ödenmesine karar verdi.

Habere konu olan olaylar yaklaşık iki sene önce gerçekleşti. Dallas‘ta yaşayan bir çift düğünlerini fotoğraflaması için Andrea Polito ile anlaştı. İstenen işin bedeli olarak 6 bin dolar belirlenmişti. Ancak çift özel günlerinin ardından fotoğraflarını almak istediğinde bir anlaşmazlık yaşandığı anlaşıldı. Yeni evli Andrew ve Neely Moldovan‘ın istedikleri düğün albümünü alabilmek için 150 dolar daha ödemesi gerekiyordu. Ancak çift bu miktarı ödemeyi reddetti. Durumu yasal yollardan halletmek yerine çözüm için sosyal medyaya başvurmayı tercih ettiler. Paylaşımları kısa sürede büyük ilgi çekince yaşananlar yerel haberlere bile taşındı. Bu durum Andrea Polito’nun işlerini olumsuz yönde etkiledi. Üstelik fotoğrafçı haksız yere itham edildiğini düşünüyordu. Dolayısıyla olay kaçınılmaz bir şekilde mahkemeye taşındı.

Mahkeme sürecinde istenen düğün albümünün anlaşma yapılan 6 bin dolarlık pakete dahil olmadığı ortaya çıktı. Sorun ortaya çıktığında çiftle kavga eden Andrea Polito olayı tatlıya bağlamak adına albümü ücretsiz vermeyi kabul etmişti. Fakat Andrew ve Neely Moldovan durumu sosyal medyaya taşıma fikrinden vazgeçmedi. Olayı kişisel bir intikam meselesine öndüren çift özellikle Andrea Polito’nun işine zarar vermeyi amaçlıyordu. Yürüttükleri kampanya amacına ulaştı. İki senedir düğün fotoğrafı çekmeyen Polito ise itibarını geri kazanmak istiyordu. Bu uzun sürecin sonunda hakim Andrea Polito’nun haklı olduğuna karar verdi. Fotoğrafçının haksız sosyal medya kampanyası sebebiyle zarara uğradığı, bu zararın Andrew ve Neely Moldovan tarafından karşılanacağı açıklandı. 150 dolarlık albümü kişisel meseleye çeviren çift şimdi 1.08 milyon dolar tazminat ödemek zorunda.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...