Nokia 8, Android 8 ‘O’ İle Gelecek

Nokia 8 için yepyeni bir gelişme ortaya çıktı. Cihazı merakla bekleyenler Nokia 8’in işletim sistemi seçiminden dolayı biraz şaşıracaklar.

Ağustos ayı akıllı telefonlar için oldukça ilginç geçecek gibi görünüyor. Google Android O’nun çıkışını müjdelerken, HDM Nokia 8, Samsung ise Galaxy Note 8 ile bu aya damga vuracak.

Nokia 8 en yeni Android sürümünü kullanacak

Nokia markasının haklarını elinde bulunduran HDM Global, 16 Ağustos’ta özel bir etkinlik ile ilk amiral gemisi sınıfı, Android işletim sistemli Nokia’yı tanıtacak. Teknoloji tutkunları Nokia için nefeslerini tutmuşken, cihaz hakkında ortaya çıkan son bilgiler ise güzel gelişmelerin üzerine, pastanın üzerindeki çilek gibi oturuyor.

Teknoloji dünyası hem Nokia 8, hem de Note 8’in Nougat 7.0 ile gelmesini bekliyordu ama HDM tarafında bizi müthiş bir sürpriz bekliyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre, Nokia 8, ilk Android O işletim sistemli akıllı telefon olacak. Geekbench üzerinde sızan bilgilere bakılırsa, Nokia’nın yeni amiral gemisi Android 8.0.0 kullanacak.

3 Ağustos tarihinde yapılan bu test ile birlikte HDM artık son hazırlıklarını yapıyor gibi görünüyor. Bakalım 16 Ağustos’ta Nokia 8 büyük beklentiyi karşılayabilecek mi?

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...