Honda’dan Volkswagen Golf 1’i Hatırlatan Konsept: Urban

Frankfurt’ta sahne alan konseptler arasında yerini alan Urban EV, retro tasarımı ve elektrikli güç ünitesiyle dikkat çekiyor.

Mercedes, BMW, Porsche ve Renault gibi Avrupa merkezli üreticilerin yoğun bir şekilde odaklandığı ve birbirinden özel yeni modellerini sergilediği Frankfurt’ta bu hakimiyete “direnen” markalar da yok değil.

Herkesin odak noktası konumunda olan bu markalara ek olarak fuara katılım sağlayan Honda, sessiz sedasız bir hamleyle ilginç bir konsept otomobilin tanıtımını gerçekleştirdi. Retro tasarımıyla dikkat çeken ve akıllarımıza Golf Mk1‘i getiren Urban EV, tamamen elektrikli güç ünitesiyle Honda’nın gelecekteki muhtemel modelleri arasında yerini aldı.

Honda CEO’su Takahiro Hachigo‘nun tanıtımını gerçekleştirdiği konseptin 2019 yılında Avrupa’da sokaklara çıkacağının da ilk ağızdan açıklanması, projenin sadece gösteri amaçlı olmadığına da işaret ediyor.

Menzili veya performans değerleriyle ilgili herhangi bir verisi paylaşılmayan Urban EV boyut olarak Jazz‘dan daha ufak bir yapıyı barındırıyor. Tek kapı bir otomobil olmasına rağmen dört kişinin rahatlıkla seyahat edebileceği bir iç hacme sahip olan konsept dışarı doğru açılan kapı yapısıyla da beklentilerin dışarısında bizleri karşılıyor.

Ön tarafta ızgara ve arka tarafta ışıklandırma grubu hizasında ayrıca iki küçük ekrana sahip olan konsept kullanıcılarının dışarıya vermek istediği mesajı yansıtmalarına da olanak sağlıyor. Kokpitinin merkezinde panoramik yapıda büyük bir multimedya ekranın yer verildiği Urban EV’de maun detaylarla da kalite algısı yaratılmak istenmiş. Konsept hatlarının ne kadarıyla üretime geçirileceği merak edilen Urban EV, Honda’ya beklenmedik bir başarı getirebilecek potansiyele sahip.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...