Google, HTC Pixel Ekibini Satın Aldı

Uzun süredir ortaya çıkan dedikodular gerçek oldu ve Google, HTC’nin Pixel telefonlarını yapan takımı 1.1 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Uzun süredir Google’ın HTC’yi satın alacağı yönündeki dedikodular, -bir nevi- doğru çıktı ve şirket, HTC’nin mobil bölümüyle ilgili çok önemli bir anlaşma imzaladı.

1.1 milyar dolar değerindeki anlaşma ile, Pixel telefonlarını üreten HTC ekibi Google’a geçiyor.

Anlaşma detayları neler?

Anlaşma sonrası HTC, tüm akıllı telefon tasarım ve üretim operasyonlarını elinde tutmaya devam ediyor. Yani aslında Google’ın HTC’nin akıllı telefon birimini satın alma gibi bir durumu söz konusu değil.

Uzun süredir Samsung ve LG gibi firmalarla mobil tarafta rekabet etmekte zorlanan ve finansal sıkıntılar çeken HTC, 1.1 milyar dolarlık bu anlaşma sonrası biraz olsun rahatlayacak.

Google tarafında ise donanım üretiminde yaşanan eksiklik, bu anlaşma ile büyük oranda çözülmüş olacak. Çünkü geçtiğimiz Pixel modellerini üreten ekip, artık Google çatısı altında çalışıyor olacak.

Anlaşmanın 2018 başı itibarıyla tamamlanması bekleniyor.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...