Büyüleyici Kuş Bakışı Doğa Manzaraları

Fotoğraf sanatçısı, yönetmen ve film yapımcısı Niaz Uddin’in tutkusu, havadan fotoğraflayabileceği ilginç doğa manzaraları keşfetmek. Uddin, renk doygunluğu yüksek fotoğraflarında ağırlıklı olarak kalabalık sahillere, gelgit havuzlarına ve ormanlara yer veriyor.

Los Angeles’da çalışmalarını sürdüren fotoğraf sanatçısı; özellikle California, Oregon, Wyoming gibi Batı Amerika eyaletlerinde çekim yapmayı tercih ediyor. Kusursuz kareler yakalamak için drone, uçak ve helikopter gibi her türlü hava aracından faydalanıyor.

Niaz Uddin’in en çarpıcı karelerinden biri, soyut bir resim gibi görünen ilk fotoğraf. Fotoğrafta, ülkemizde Büyük Prizmatik Kaplıca Gölü olarak bilinen Grand Prismatic Spring görülüyor. ABD’nin en büyük, Dünya’nın ise en büyük üçüncü kaplıcası olan bu göl, 1871’de jeologlar tarafından incelendiğinde ünlenmiş. Yellowstone Milli Parkı’nda bulunan kaplıca adeta bir gökkuşağı gibi; mavi, yeşil, sarı, turuncu, altın sarısı, kırmızı ve kahverengi renkleri içinde barındırıyor.

Bu renkler prizmadan geçen ışığın oluşturduğu gökkuşağını anımsattığı için, kaplıcaya bu isim verilmiş. Sanatçının güncel çalışmalarını Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...