Close

Kâğıtların gölgesiyle çizilen portreler

Londra’da çalışmalarını sürdüren illüstratör Guy Larsen, buruşturup atılmış kağıtların gölgeleriyle rastlantısal olarak ortaya çıkan portreler çiziyor. Fotoğraflara uyguladığı ayna efektiyle farklı karakterler yaratan Cihangir Öziş’in yönteminde olduğu gibi, Guy Larsen de yaratıcı sürecin önünü açacak bu basit ve etkili fikirle internette oldukça dikkat çekmiş.

Larsen’in kağıt toplarının kıvrımlarından aldığı ilhamla yarattığı deforme olmuş suratlar, çizim egzersizi işlevi görüyor. Bunu bir bakıma çizmeyi seven herkesin hayal gücünü serbest bırakmak için uygulayabileceği bir yöntem olarak düşünebiliriz.

London Artist Draws Strange Faces Using the Shadow of a Crumpled ...

Temelde hep aynı yüz hatlarına sahip karakterler yaratarak kendini tekrar etmekten sıkılmış bir illüstratörseniz, alışkanlıklarınızı kırarak değişik çizgiler yakalamanız için bu yöntem oldukça faydalı olabilir.

Gay Larsen’in çalışmalarını Instagram ve Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.

bigumigu.com

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.