Sedan ‘Road Rover’ İçin İlk Tasarım Projesi Geldi

Land Rover‘ın sedan otomobil adımı için elektronik dünyadaki hareketlilik zaman kaybetmeden başladı.

Dış basında büyük oranda yer edinen bilgiler doğrultusunda Land Rover’ın Jaguar ortaklığıyla tamamen elektrikli bir sedan hazırlığı içerisinde olduğunu ve Road Rover adıyla gelecek olan bu modelin yeni jenerasyon XJ ile aynı altyapıya sahip olacağını görmüştük.

Özellikle Velar ile tüm eleştirmenlerden tam not alan ve tasarım karakterinde yeni bir sayfa açan Land-Range Rover ekibinin, üretilecek olan bu sedan modelinde nasıl bir iş ortaya koyacağı düşünülmeye başlanmıştı ki karşımıza bu fikir üzerine gerçekleştirilmiş ilk proje çıktı.

Kleber Silva isimli tasarımcı tarafından gerçekleştirilen bu tasarım projesi, Jaguar XE ile Range Rover Velar’ı bir araya getiriyor. Velar’ın ön, arka ve jantlarını birebir oranda Jaguar XE’ye entegre eden Silva’nın gerçeğini aratmayacak bir proje ortaya koyduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor. | ali.bardakci@serinletici.com

You may also like...