Lucy, Beyaz Perdeye Dönüyor

Ünlü yönetmen Luc Besson‘ın beyaz perdeye taşıdığı ve başrolünde Scarlett Johansson‘ın yer aldığı Lucy’nin devam edeceği ortaya çıktı.

Enteresan bir bilim kurgu filmi olan Lucy, 2014 senesinde izleyici karşısına çıkmıştı. Hikaye istemediği halde uyuşturucu kuryesi olarak kullanılan Lucy‘nin etrafında şekilleniyordu.

Kore mafyası bu genç kadının karnına bir poşet dolusu uyuşturucu yerleştiriyordu. Bu uyuşturucuların zarar görmesi ve kanına karışmasıyla birlikte Lucy süper güçlü bir insana dönüşüyordu. “İnsanlar beyninin sadece yüzde 10’unu kullanabiliyor” mitinden yola çıkan film beynin yüzde yüzünü kullanarak yapılabilecekleri gözler önüne seriyordu.

Scarlett Johansson‘ın rol aldığı bu yapım vizyona girdiği dönemde gişede başarılı sayılabilecek bir performans sergiledi. 40 milyon dolara mal olan film dünya genelinde 463 milyon dolar kazandırdı. Dolayısıyla kazançlı bir işe devam filmi çekilmesi bizleri pek şaşırtmıyor.

Şaşırtıcı olan bu açıklamanın EuropaCorp’un CEO’su Marc Shmuger‘den gelmesi… Variety’e konuşan Shmuger, Lucy 2’nin hazırlıklarının hız kazandığını müjdeledi. Onun sözlerine bakılırsa Luc Besson ikinci filmin senaryosunu çoktan yazdı! Hikayenin nasıl devam edeceği ise tam bir muamma. Scarlett Johansson’ın devam filmde geri dönüp dönmeyeceği de henüz bilinmiyor. Tüm bu detayların önümüzdeki günlerde netlik kazanması bekleniyor.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Sinem Bekler

Çeşitli gazetelerde muhabir olarak çalışan Sinem, yayıncılığın geleceğini online medyada görmesiyle son dönemdeki çalışmalarını bu yöne kaydırmaktan bir an bile kuşku duymadı. İşletme Bölümü mezunu olan Sinem, kültür sanat dünyasıyla da yakından ilgileniyor ve kendini tam bir başak kadını olarak nitelendiriyor. | sinem.bekler@serinletici.com

You may also like...