Instagram Hikayelerine Anket Özelliği Geldi

nstagram‘a dahil olduğundan beri platformun en popüler özelliklerinden biri olan Hikayeler gelişmeye devam ediyor. Anket özelliğiyle beraber kullanıcılar Hikayeler üzerinden takipçilerine soru sorabilecek.

Instagram’ın Hikayeler özelliği ilk interaktif yeteneğine kavuştu. Artık takipçilerle etkileşime geçmek için mesajlaşma dışında yeni bir özellik bulunuyor. Hikayelerinize anket yerleştirebilir ve kullanıcıların verdiği cevapları görüntüleyebilirsiniz.

Özelliği kullanmak ise oldukça basit. Tek yapmanız gereken hikayeyi oluşturduktan sonra anket çıkartmasını seçmek. Diğer çıkartmalarda olduğu gibi istediğiniz yere yerleştirebileceğiniz anket çıkartmasında sorunuzu yazabilir ve cevapları kişiselleştirebilirsiniz. Tabii çok kapsamlı anketler pek mümkün değil zira kullanıcılara sadece 2 cevap hakkı sunuluyor.

Hikayeyi paylaştıktan sonra takipçileriniz oy verdikçe eş zamanlı olarak oy değişimini görüntülemek mümkün. İzleyici listesini yukarı çekerek anketinize kim, ne cevap vermiş, hangi cevap daha çok oy almış gibi detayları görebiliyorsunuz. Ayrıca ankete cevap veren kullanıcılar da hangi cevabın önde olduğunu oy verdikten sonra görüntüleyebiliyor.

Instagram bu özellikle beraber ilk interaktif yeteneğine de kavuştu. Anket özelliğinin kullanıcılar tarafından ne derece sevileceğini ise zaman gösterecek.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...