Nokia 8’in Türkiye Fiyatı 2.999 TL

Merakla beklenen Nokia 8’in Türkiye satış fiyatı belli oldu. The Marmara Esma Sultan’da gerçekleşen etkinlikte tanıtılan Nokia 8, bünyesinde barındırdığı özelliklerle Samsung, LG ve Apple’ın amiral gemisi telefonlarına kafa tutuyor. Yekpare 6.000 serisi alüminyum gövdesiyle şık bir görünüm sunan Nokia 8, dört farklı renk seçeneğiyle geliyor. Parlak mavi, parlak bakır, temperli Mavi ve çelik renk seçeneklerine sahip olan telefon Android 7.1.1 yüklü geliyor.

Üst segment telefonlardan aşina olduğumuz Qualcomm’un sekiz çekirdekli Snapdragon 835 işlemcisinin tercih edildiği telefonda 2K çözünürlüklü 5,3 inçlik IPS ekran ve 4 GB RAM bulunuyor. Telefonun dahili depolama kapasitesi 64 GB olsa da Nokia 8’in hafızası microSD kartlarla 256 GB’a kadar artırılabiliyor.

Nokia 8, sunduğu işlemci performansı haricinde kamera performansıyla da özellikle fotoğraf ve video çekimi yapan kullanıcıları mutlu edeceğe benziyor. Zeiss imzalı kamera kullanıyor. Mercek kalitesi açısından oldukça başarılı olan Zeiss, Nokia 8’de F/2.0 diyaframlı 13 megapiksel çözünürlüklü çift kamerasını sunuyor. Nokia 8’de kullanılan çift kamera iPhone 7 Plus’taki optik yakınlaştırma yapabilen sisteme benzemiyor. Huawei P10’da olduğu gibi telefonun ana kamerası RGB sensöre, ikinci kamera ise monokrom sensöre destek veriyor. Her iki kameradan elde edilen verilerle daha kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor. 13 megapiksel çift kameraya yine aynı çözünürlüke bir selfie kamerasının eşlik ettiğini de unutmadan söyleyelim.

4K video kaydı yeteneğine de sahip olan Nokia 8, IP54 sertifikasıyla su sıçramalarına karşı da dayanıklı.

Nokia 8’in Türkiye’deki satış fiyatı ise 2.999 TL olacak.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...