Bira Gözlüğü Diye Bir Şey Var!

Evet, bazen olur böyle şeyler: Gecenin sonuna doğru gözüne kestirdiğin adamı kapar ve mutlu bir gece geçirirsin. Ama sabah olunca o karşı konulmaz adam gözüne işe yaramaz görünür.

Bu durumdan uzun süredir şüpheleniyorduk ve artık bilim de bize arka çıkıyor: “Bira gözlüğü” diye bir şey var: Yapılan bir araştırmaya göre, içkiyi fazla kaçıranlar, alkolsüz içecek yudumlayanlara göre karşısındakini daha çekici buluyormuş. Alkol, çevremizde olup bitenlere bakışımızı ve davranışlarımızı değiştirebiliyor.

İngiltere’deki Bristol Üniversitesi’nden Araştırma Görevlisi Olivia Maynard, bunun insanları sarhoş olduktan sonra korunmasız seks gibi riskli davranışlara yöneltebildiğini de söylüyor.

Women’s Health

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...