Microsoft, Windows Phone’u Sonlandırıyor

Çanlar akıllı telefon piyasasında rekabetin gerisinde kaldığı gün gibi aşikar olan Windows Phone için çalıyor. Microsoft’tan Joe Belfiore‘nin tweetleri Windows Phone için sonun yaklaştığına işaret ediyor.

Akıllı telefon pazarında rekabet giderek çetin bir hal alırken Windows Phone ciddi anlamda geriye düşmüş durumda. Kullanıcı sayısı fazlasıyla az olan bu telefon giderek daha az kişi tarafından tercih ediliyor. Satışlardaki ciddi düşüş ise uzun zamandır gözlemlenebiliyor.

Windows Phone’un düşüşü devam ederken telefonun sevenleri Microsoft’un yeni özelliklerle bu platformu geliştirmesini arzu ediyordu. Fakat görünen o ki uzun süren çabaların sonuç vermemesinin ardından Microsoft tam anlamıyla vazgeçme kararı aldı. Joe Belfiore‘nin Twitter’daki paylaşımlarına bakılırsa artık Windows 10 Mobile için yeni özellikler geliştirilmeyecek. Bundan sona yeni Windows Phone donanımları da göremeyeceğiz. Belfiore’nin sözlerine bakılırsa Microsoft bndan sonra sadece Windows 10 Mobile desteğini sürdürecek. Yani güvenlik güncellemeleri ve hata düzeltmeleri yayınlayacak. Fakat Windows Phone’un gelişimi tamamen bununla sınırlı olacak.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Bill Gates de bolca Windows yazılımının yer aldığı Android bir telefona geçiş yaptığını itiraf etmişti. Onun bu sözlerinin ardından Windows Phone’un piyasadan çekilme sürecine girmesi pek şaşırtıcı olmadı.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...