80’lerden Fırlayıp Gelen ‘Stranger Things’

27 Ekim’de yeni sezonu başlayacak olan Stranger Things için Netflix boş durmuyor ve iyice sabırsızlanalım diye mobil oyun çıkarıyor.

Geçtiğimiz sene izlemeyenlerin ayıplandığı, bir şekilde her ortamda duyduğumuz Stranger Things, 27 Ekim’de ikinci sezonu ile Netflix’e geri dönüyor. İkinci sezon öncesinde kendini unutturmayan dizi, biz severlerine bir sürpriz yaptı, dizinin iOS ve Android oyununu çıkardı.

Daha öncesinde bizim de bahsettiğimiz Cinefix’in 8-bit grafiklerle birleştirdiği bir kısa filmi olan Stranger Things bu sefer Netflix tarafından 8-bit oyunuyla bizlere takdim edildi.

1984 yılının Hawkins kasabasına keşfe çıkacağınız ve birbirinden eğlenceli bulmacalar çözeceğiniz oyuna hazır olun!

Hawkins’de Baş Aşağı Olmaya Hazır Olun!
Oyun temelde Stranger Things’in ilk sezon hikayesini özetliyor. Tabii ki, ilk sezon görmediğimiz bazı sahneler eklenmiş ama şimdilik oyunu oynayacaklar için ne olduklarını sürpriz bırakalım.

80’lerin retro oyunlarını andıran 8-bit görsel diliyle yapılan oyun oynarken sanki bir NES oyunu ya da Legend of Zelda oynuyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Sadece görsel dünyası değil, oyunun odadan odaya akışı da bizi eski oyunları oynadığımız zamanlara götürüyor. Müzikleri de 8-bit olduğu için oyunu oynamaya başladığınız an o atmosfere giriyorsunuz.

Oyun, normal ve klasik olmak üzere iki mod sunuyor. Klasik modunu ise deneyimli oyunculara öneriyorlar, ama tabii siz yine de denemeden geçmeyin. Oyuna Şef Hopper olarak ve Hopper’a dört çocuğun kaybolduğunu söyleyen bir telefon gelmesiyle başlıyorsunuz.

7 farklı karakter seçeneğiyle dizideki ekibin maceralarına çok eğlenceli bir şekilde dahil ediliyorsunuz. Toplamda 10 saate yakın oynama süresi olan oyun süresiyle sizi korkutmasın, cep telefonunuzda hızlıca oynayabileceğiniz bir oyun.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...