2018 Volkswagen Jetta’nın Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Volkswagen Kuzey Amerika sorumlusu Hinrich Woebcke yeni jenerasyon Jetta’nın tanıtılacağı organizasyonu açıklayarak Jetta için yeni bir dönemin başlayacağına işaret etti.

Polo‘nun ardından Volkswagen ürün gamında yenilenecek son üye olarak beklemeye devam eden Jetta için artık takvim kesinleşti. Yaklaşık iki ay öncesinde sızıntı görselleriye Meksika‘da karşımıza çıkan 2018 model yıllı yeni jenerasyon, tasarım detaylarıyla kullanıcıları ikiye bölmüş durumda. Yoğunlukla dış tasarım detayları eleştiriye maruz kalan yeni Jetta, daha çok kokpit bölümü ve teknolojisiyle eleştirileri savuşturacak gibi gözüküyor. Merakla beklenen yeni Jetta’nın ocak ayında düzenlenecek olan Detroit Otomobil Fuarı‘nda tanıtılacağını açıklayan Volkswagen Kuzey Amerika sorumlusu Hinrich Woebcken, araçla ilgili beklentileri artıracak iddialı açıklamalar yaptı.

Redbull Global Rallycross etkinliğinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Woebcken üç ay sonra tanıtılacağını söylediği Jetta’yı “süper modern” kelimeleriyle tanımladı. Aracın Coupe formlu sportif yeni bir yapıyı barındıracağını söyleyen Woebcken; “Yeni Jetta’ya biraz Kuzey Amerika dokunuşu verdik. Kullanıcılardan gelen geri dönüşleri baz alarak dersimize iyi çalıştık. Bizleri güzel bir otomobil bekliyor.” diyerek halihazırdaki jenerasyonun “zayıf” izlerini silmek istediklerini belirtti. Jetta’nın yanı sıra yeni Passat için de açıklamada bulunan Woebcken; “Passat’ı 2018’in ikinci yarısı içerisinde tanıtacağız. Dış tasarımıyla ciddi anlamda heyecan verici bir jenerasyon olacak ama bildiğimiz Passat karakteri halen fark edilebilir şekilde korunacak.” ifadelerine yer verdi.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor. | ali.bardakci@serinletici.com

You may also like...