Direk Dansı Spor Dalı Olarak Kabul Edildi

ABD’li dansçı Katie Coates, Uluslararası Spor Birliği içinde 11 yıldır direk dansının spor dalı olarak kabul edilmesi adına verdiği savaşı kazandı.

T24’ün The Sun’dan aktardığı habere göre Coates, şimdi direk dansının bir olimpiyat yarışması olması için uğraş veriyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Coates, “2000’lerin başında insanlar direk dansını bir fitness sporu olarak yapmaya başladı ve bu artık bir seks ya da cinsellik utancı olmaktan çıktı. Ben de böyle bir mücadeleye başladım. Direk dansı insanların düşündüğü gibi değil. Gerçekten bir spor. Onu anlamanız için izlemeniz lazım” dedi.

Coates’in verdiği mücadeleyi kazanmasının ardından direk dansı artık ciddi bir fitness eğitimi gerektirecek hatta sporcuların doping testlerinden geçmesi de gerekecek.

Coates, direk dansının bir spor dalı olarak kabul görmesi için 2006’da başladığı mücadelesinde tam 10 bin imza toplamayı başarmıştı.

Sputnik

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Behice Ünsal

Behice, hayattaki ilk şansında dünyadaki adaletsizlikler karşısında adaleti aradığı yerin hukuk fakültesi olmadığını deneyimledi. İkinci şansında yeşerttiği yeni jenerasyonlar yetiştirme hayali ise kadro sıkıntısına takıldı. Artık amansızca aradığı üçüncü şansı hiç bulamamaktan korkuyor. | behice.unsal@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.