F1: Alonso 2018’de McLaren’da

Fernando Alonso’nun McLaren ile 2018 Formula 1 sezonunda da yarışacağı sonunda bugün resmen duyuruldu.

2005 – 2006 F1 şampiyonunun gelecek sene için bir anlaşması bulunmuyordu ve uzun süredir ne yapacağı merak ediliyordu.

Sonunda taraflar anlaşmaya vardılar ve bu anlaşma kapsamında Alonso 2018’de de McLaren adına yarışmaya devam edecek.

Alonso bu sene sadece 8 puan kazanabildi ve pilotlar şampiyonasında 16. sırada yer alıyor. Honda motorlu McLaren aracı bir kez daha bekleneni vermenin çok uzağında kaldı.

McLaren’ın Honda ile yollarını ayırıp Renault motoruna geçeceğini açıklamasının ardından Alonso’nun takımda kalması bekleniyordu. Bir süredir gerçekleşen görüşmelerin ardından taraflar anlaşmaya vardılar ve Alonso’nun gelecek sene takımda olacağı duyuruldu.

Ancak Alonso’nun anlaşma süresine dair herhangi bir detay açıklanmadı.

Alonso “McLaren’daki herkes ile ilişkimin devam edecek olması harika bir haber.”

“Kalbim her zaman kalmamı söylüyordu ve burada gerçekten evimde hissediyorum. Burası harika bir takım ve inanılmaz insanlarla dolu. Formula 1’de başka hiç bir yerde görmediğim arkadaşlığa ve sıcaklığa sahip. Burada yarıştığım için inanılmaz derecede mutluyum.”

“Bunun kadar önemli bir diğer olay ise McLaren’ın çok hızlı bir şekilde yarışlar kazanabileceği ve şampiyonluklar yaşayabileceği teknik kaynaklara ve finansal güce sahip olması son seneler çok kolay olmasa da, nasıl kazanılacağını unutmadık. Bunu kısa sürede tekrar başarabileceğimize inanıyorum.”

“Son 3 sene bize gelecek için plan yapma ve oluşum kurma açısından momentum kazandırdı. Bu yolculuk için sabırsızlanıyorum.”

“Birlikte geçireceğimiz gelecek için heyecanlıyım ve bunun başarılı olması için çoktan çalışmalara başladım.” dedi.

Alonso, Honda’nın McLaren ile yeniden birliktelik kurduğu 2015 sezonunda takıma geri dönmüştü. Alonso’nun McLaren ile bir önceki dönemi 2007’de Lewis Hamilton birlikteliği ile oldu.

Alonso’ya gelecek sene Stoffel Vandoorne eşlik etmeye devam edecek.

McLaren’ın CEO’su Zak Brown “Fernando’nun McLaren’da kalacağını doğrulamaktan memnunum. Son 3 sene boyunca tüm organizasyon için büyük bir katkı oldu ve o inanılmaz bir birey. Modern dönemin en yetenekli ve komple sürücülerinden birisi.”

“Bu yolculuğa birlikte devam etmemiz her zaman mantıklı olandı.”

“Onun adanmışlığı, grubumuzun çekiciliğini ve potansiyelini daha da iyileştirmesinde yardımcı olacak. Bu sayede 2018’de kendimize daha da güvenerek gireceğiz ve anlamlı bir adım atacağız. Fernando bunu tam olarak biliyor ve attığımız adımı kabul ediyor.” dedi.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...