‘Rusya’da Dünya Kupası İçin Her Şey Hazır’

Kazan kentinde oynanan Rusya-İran hazırlık maçını tribünlerde izleyen Azizi, Sputnik’e açıklamasında, “Rusya’yla maçımız normal oldu. Rakip Avrupa futboluna göre iyi bir üne sahip. Mevcut Rusya takımı, 1988’de Avrupa ikincisi olan muhteşem Sovyetler Birliği takımının gücüne sahip değil belki ama İran takımı için uygun bir rakip. Böyle rakiplere karşı maçlarda çok önemli deneyim kazanılıyor” ifadelerini kullandı.

İran’ın 2018 FIFA Dünya Kupası’nda gruptan çıkma şansını da değerlendiren Azizi, “Bu bizim için bir hayal. Ama futbol da hayallerin hayata geçirildiği spor dalı değil mi? Elbette birçok şey kuraya bağlı. Hocamız Carlos Queiroz’in bu konuda şanslı adam imajı var. Bu imajı bir kez daha doğrulanırsa sağlam savunmamız ve çevik hücum hattımızla birçok şey başarabiliriz. Ama tekrar ediyorum gruptaki rakipler konusunda şansımız getirmeli. Orta güçte iki Avrupa ve bir Orta Amerika ülkelerle aynı gruba düşsek çok iyi olur” dedi.

Kariyeri boyunca Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında top koşturduğunu hatırlatan Azizi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kazan’daki stadyumda hiçbir şiddet olayı çıkmadı. Rus taraftar sakin sakin maç izledi. Uygarlık merkezi Avrupa’da taraftar arsında şiddet çok var. Rusya’yı en çok İngiltere suçluyor ama İngiliz taraftarlar dünyanın dört bir yanında holinganlık yapıyor. Muhtemelen bu yüzden İngiltere Dünya Kupası’nın Rusya’da yapılmasına karşı. Oyuncumuz Serdar Azmun (Rus Futbol Premier Ligi’nde Rubin takımının formasını giyen) Kazan’da gol atınca bile Rus taraftar bunu sakin karşıladı. Gol atıldığı an sevincimizi gizlemedik, yerimizden zıplayıp el sallayarak kutladık. Yanımızda oturan Rusların gözlerinde hiçbir nefret izi görmedik. Örneğin Almanya’da olsa, sağdan soldan hoş olmayan laflar duyardık. Ama Rusya’da öyle bir şey olmadı”. Kazan’da gördüklerinin Rusya’da Dünya Kupası’nın çok iyi seviyede geçmesi için tüm koşulların oluşturulduğunu gösterdiğini dile getiren Azizi, “Kazan-Arena, izleyiciler için çok güzel ve rahat bir stadyum. Yaklaşık 45 bin kapasiteli, 30 bin hızlıca stada girip yerlerini alabiliyor. Bunun yanında güvenlik ve disiplin en üst seviyede sağlanıyor. Rusya, Dünya Kupası başlamadan bu turnuvanın başarılı olması için gereken tüm sportif ve teknik imkanları sergiledi” diye ekledi.

Sputnik

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Behice Ünsal

Behice, hayattaki ilk şansında dünyadaki adaletsizlikler karşısında adaleti aradığı yerin hukuk fakültesi olmadığını deneyimledi. İkinci şansında yeşerttiği yeni jenerasyonlar yetiştirme hayali ise kadro sıkıntısına takıldı. Artık amansızca aradığı üçüncü şansı hiç bulamamaktan korkuyor. | behice.unsal@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.