Play Store Tasarımında Şaşırtıcı Değişiklik

Google’ın, Android platformunda bulunan uygulama ve servislerini materyal tasarım anlayışı için baştan aşağı yenilediğini ve uygulama mağazası Play Store’unda yeni tasarım anlayışından nasibini alarak güncellendiğini oldukça uzun bir süre önce sizlere duyurmuştuk.

Google tarafından belirli aralıklar ile uygulama mağazası üzerinde değişiklikler yapıldığına hep birlikte şahit oluyoruz. Ancak, bu kez yapılan tasarımsal değişiklik, birçok soru işaretini beraberinde getirdi.

Yeni Play Store tasarımı ile kurallar ihlal ediliyor!

Yeni tasarım ile birlikte uygulama mağazasının bazı bölümlerinde iç içe geçmiş sekmelere yer veriliyor. Şaşırtıcı olan konu ise, bu durumun materyal tasarım ilkeleri ile tutarsızlık gösteriyor olması.

Zira Google, materyal tasarım anlayışında iç içe geçmiş sekmelerin kullanılmaması gerektiğini uygulama geliştiricilere açıkla belirtiyor.

Tabii ki, bu kullanıcı deneyimi büyük ölçüde etkileyecek önemli bir değişiklik değil. Ancak, yukarıda belirttiğimiz gibi Google’ın kendi belirlediği materyal tasarım ilkelerini ihlal etmesi garip.

Play Store

Google’ın bu konuda geliştiricilere verdiği talimat yukarıda bulunan görüntü ile kolayca anlaşılabiliyor. Test süreci devam eden yeni Play Store sürümünün, kullanıcılar ile ne zaman buluşacağı ise şu anda bilinmiyor.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.