Mac Mini Ölecek Mi?

Apple CEO’su Tim Cook, en son güncellemesini üç yıl önce alan Mac Mini için önemli bir açıklama yaptı.

Bu açıklamaya göre kompakt boyutlu bilgisayar hayatımızda olmaya devam edecek. Çok fazla gündeme gelmiyor olsa da özellikle medya bilgisayarı için çok fazla tercih edilen Mac Mini, biliyorsunuz uzun zamandır yenilenmiyor. Cihazı tam üç yıldır güncellemedikleri yönünde bir e-posta alan Tim Cook, bilgisayarı gelecekleri için çok önemli olarak nitelendiriyor.

Ufak boyutlu cihazı çok sevdiklerini belirten Cook, alete daha fazla önem vereceklerinin de sinyalini veriyor. Cihaz hakkında daha önce konuşan Phil Schiller de “mini” için önemli bir donanım açıklamasını yapmıştı. Tüm bu açıklamalara rağmen önceliği başka yerlerde olan Apple, yine de eski cihazlarını gündemde tutmayı seven bir şirket konumunda bulunuyor.

Mac Mini ölmeyecek

Şu haliyle gerçekten donanımsal açıdan geri kalan Apple’ın mini mac ailesi, hatırlamak gerekirse Intel Haswell işlemciler üzerine kuruluyor. Ekran kartları ise Intel HD 5000/ Iris Graphic seviyesinde kalan bilgisayar, ülkemizde 2.300 TL’den başlıyor. Eldeki monitör ya da televizyonla uygun fiyatlı Mac deneyiminin önünü açan cihaz, güncellenmiş haliyle fark yaratabilir. Güncel görüntüleme teknolojilerine verilecek destek, ailenin en ufağını yeniden gündeme getirebilir ve bu da kullanıcılar için  oldukça iyi olur.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.