Mercedes, 2017 Formula 1 Takımlar Şampiyonu Oldu

2017 Formula 1 Takımlar Şampiyonu, sezonun bitmesine 3 yarış varken en yakın rakibi Ferrari ile puan farkını 147’ye çıkaran Mercedes oldu.

Turbo motorlar geldiğinden beri art arda 3 pilotlar ve takımlar şampiyonluğu kazanan Mercedes, bugünkü Amerika Birleşik Devletler GP’sinde aldığı sonuçlarla sezonun bitmesine 3 yarış kala 4. şampiyonluğunu ilan etti.

Mercedes, Amerika’nın ardından 575 puana ulaştı. Ferrari 428 puanda kalınca aradaki fark 147’ye çıktı. 3 yarışta toplanabilecek maksimum puan 129 olduğu için Mercedes 2017 F1 takımlar şampiyonluğunu ilan etmeyi başarmış oldu.

Böylece 2010 – 2013 arasında art arda 4 şampiyonluk kazanan Red Bull’un ardından Mercedes de 2014-2017 arasındaki şampiyonlukları ile art arda 4 kez bu onura ulaşmış oldu.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...