2017 Formula 1 Dünya Şampiyonu: Lewis Hamilton

Lewis Hamilton, Meksika GP’sinin ardından bitime iki yarış kala dünya şampiyonu olmayı başardı.

2013 yılında katıldığı Mercedes’le 2014 ve 2015 yıllarında dünya şampiyonluğuna ulaşan İngiliz pilot, geçtiğimiz yıl şampiyonluğu Nico Rosberg’e kaybetmişti.

Sezonun ilk yarısında Sebastian Vettel’le kıyasıya bir mücadeleye girse de ikinci yarıda harika bir performans gösteren İngiliz pilot, Belçika’dan bu yana beş galibiyet ve altı podyum alarak, şampiyonluk yolunda önemli bir adım attı.

Meksika’da ilk turda yaşanan temasın ardından gerilere düşen İngiliz pilot, dokuzuncu olmasına rağmen bitime iki yarış kala dünya şampiyonluğunu ilan etti.

32 yaşındaki pilot kariyerinin dördüncü şampiyonluğunu elde ederken Alain Prost ve Sebastian Vettel’i de yakalamış oldu.

Motorsport

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...