Almanya elektrik fazlası verdi

Almanya ilginç bir olayla gündemde.

Geçtiğimiz günlerde havaların fazla rüzgarlı olması sebebiyle ülkede, talepten fazla elektrik üretildi. Rüzgar santralleri aracılığıyla üretilen elektrik miktarı 40 nükleer rektöre denk geldi.

Bunun üzerine rüzgar santrallerinin durdurulması ve fazla elektriğin ağdan alınması için dağıtıcılara ödeme yapılmak zorunda kalındı.

Bu, Almanların başına ilk kez gelen bir durum da değil. Örneğin geçtiğimiz Mayıs ayında da Almanya yine fazla elektrik yüzünden sıkıntıya girdi ve ticari elektrik kullanıcılarına fazla elektriği tüketmeleri için ödeme yapıldı.

Ülkenin bundan sonraki hedefi ise bu arz fazlalığını dağıtıcılar ve ticari müşterilerden ziyade vatandaşlara indirim olarak yansıtmak olarak belirlendi.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

You may also like...