Microsoft çalışanı sunum sırasında Chrome indirdi

Yazılım devi Microsoft lansman konusunda şansız sayılacak bir firma. Bill Gates’in başına gelen mavi ekran hatası yıllardır herkesin hafızasında bulunuyor. Yeni yaşanan bir olay ise bu talihsizliğin devam ettiğini gösteriyor.

 

Geçtiğimiz günlerde bir sunum gerçekleştiren şirket çalışanı Michael Leary, başına gelen olay ile tüm teknoloji dünyasının diline düşmüş durumda. Sunumda müşterilerin verilerini nasıl Azure (şirketin bulut servisi) içerisine geçirebildiklerini ve platformda nasıl çalışacaklarını gösteren Leary, beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşıyor. Göstermek istediği demoyu Microsoft Edge üzerinde açan çalışıyor ancak Edge istediği menüyü açmayınca Google Chrome‘u yüklemek zorunda kalıyor. Sunumu tamamlayabilmek için bunu yapan ve kendisi dahil tüm izleyenleri güldüren Leary, tarayıcıyı yükledikten sonra ulaşmak istediği menüye sorunsuz şekilde geçiş yapıyor. Tarayıcıyı yüklerken Google ile veri paylaşmak istememesi de güldüren yazılımcı, en komik canlı yayın hatasıyla karşı karşıya kalıyor.

Microsoft sunumu Chrome sayesinde kurtuluyor

Yaşanan olay sonrası sunumuna Google’ın tarayıcısı ile devam eden Michael Leary, umuyoruz bu olay sonrası üstlerinden kötü bir tepki almamıştır. Şansızlıklar genel olarak peşini bırakmayan yazılım devi, başına gelenlerle bizleri şaşırtmayı bir şekilde başarıyor. Videoyu aşağıda izleyebilir, 37. dakikada olan bu komik olaya siz de şahit olabilirsiniz.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.