Google’dan Nusret’li Pixel 2 reklamı

Google, şu sıralar başı çeşitli sorunlarla dertte olan Pixel 2 için Nusret‘in de yer aldığı yeni bir reklam filmi yayınladı. Bir telefon neler yapabilir dersiniz?

Google’ın etkileyici özelliklerle tanıttığı yeni nesil Pixel cihazı bir süredir çeşitli sorunlarla boğuşuyor. 6 inçlik ekranla gelen Pixel 2 XL modelinin pOLED panelinin yanma problemi olduğu tartışılıyordu. Garip sesler de çıkardığı iddia edilen cihazlar son olarak Android Auto’ya bağlanma problemiyle gündeme gelmişti. Problemler üzerinde çalışmaya devam eden Google, cihazın yeteneklerini hatırlatan dinamik ve eğlenceli bir reklam yayınladı.

10 parmağında 10 marifet

“Ask more of your phone” sloganıyla tanıtılan Pixel 2, bir telefondan daha fazlası olmayı amaçlıyor. Nitekim reklam da bunun üzerine kurulmuş durumda. Pixel 2 sadece telefonunuz değil aynı zamanda asistanınız da oluyor. Hava durumunu bildiriyor, sizin için sipariş veriyor, mesaj atıyor, unuttuklarınızı hatırlatıyor… Google Assistant’ın tüm yeteneklerini cebinize taşıyan reklamda telefonun suya dayanıklı oluşundan ve hızlı şarj yeteneğinden de bahsediliyor. Aynı şekilde cihazlar başarılı kameraları ve “dolmayan” hafızalarıyla da öne çıkarılıyor.

Reklamın dikkat çekici bir diğer noktası ise Salt Bae lakabıyla dünya çapında üne kavuşan Nusret’in de yer alması. Ünlü tuz dökme sahnesiyle yer alan Nusret “bae”nize ellerinizi kullanmadan sesle mesaj atabileceğinizi söylüyor. Google’ın eğlenceli reklamını haberin devamında izleyebilirsiniz. Reklamın, telefonların yaşadığı problemleri unutturup, taze bir başlangıç yapmasını sağlayacak mı merak konusu. Pixel 2 ve Pixel 2 XL Amerika’da sırasıyla 649 dolar ve 849 dolardan başlayan fiyatlarla satışta.

Log