The Walking Dead hiç bu kadar dibe vurmamıştı

Share

Hem çok eleştirilen hem de büyük ilgiyle takip edilen The Walking Dead sekizinci sezonuyla birlikte dibi gördü desek abartmış olmayız. Üstelik bunu biz değil, Rotten Tomatoes diyor.

Biraz bahsetmek gerekirse Rotten Tomatoes eleştirileri bir araya getiren bir platform olmasıyla tanınıyor. Prestijli platformların diziler ve filmlerle alakalı yazıları burada bir araya getiriliyor. Okuyucuya fikir vermesi için bu eleştiriler doğrultusunda ortalama bir puan oluşturuluyor. Ortaya çıkan sonuç genellikle o yapımın izleyiciler tarafından ne kadar beğenildiğini ortaya koyuyor. Fakat Rotten Tomatoes puanı son zamanlarda gişe rakamlarını da ciddi ölçüde etkilemeye başladı. Ortalaması düşük olan yapımlar seyircilerden eskisi kadar ilgi görmüyor. Bu sebeple Rotten Tomatoes son dönemlerde yapımcıların hedefi oldu.

En düşük puan şoku

Rotten Tomatoes’un son puanlamasına bakılırsa The Walking Dead ciddi bir düşüş yaşıyor. Sekizinci sezonun üçüncü bölümü olan Monsters dizinin şimdiye kadarki en düşük puanını aldı. Üstelik dizinin son beş yılın en düşük reytinglerini alması da Rotten Tomatoes’un haklı olduğunu ortaya koyuyor. Bu düşüş önümüzdeki haftalarda ekrana gelecek bölümlerle düzetilecek mi, merakla bekliyoruz. Aksi halde The Walking Dead için işler daha zorlu bir hal alacak gibi görünüyor.

Log