Schumacher’in F2001’i, 7.5 milyon dolara satıldı

Michael Schumacher’in Monaco GP’sini son kez kazandığı F2001 Ferrari aracı, New York’ta yapılan bir açık arttırmada 7.5 milyon dolara satıldı ve bugüne kadar satılan en pahalı modern F1 aracı oldu.

Yedi kez dünya şampiyonu pilotu dördüncü şampiyonluğuna taşıyan F2001 aracı Manhattan’daki Sotheby’s Contemporary Art Evening Salı isimli bir müzayedede rekor fiyata alıcı buldu.

Toplamda 7 milyon 504 bin dolara satılan araçtan kazanılan gelirin bir kısmı Michael Schumacher’in Keep Fighting Foundation ismli fonuna bağışlanacak.

Bu araç Schumacher’in Monaco’da kazandığı araç olmakla kalmayıp, Schumacher’in dördüncü şampiyonluğuna ulaştığı 2001 Macaristan GP’si galibiyetini getiren araç olma özelliğini de taşıyor.

Schumacher 2001 sezonunda toplam dokuz zafer elde etmiş ve ikinci David Coulthard’a kıyasla iki kat daha fazla puan almıştı.

Aracın toplamda 4 milyon dolarlık bir gelir getirmesi bekleniyordu ancak 7.5 milyon dolarla beklentiler tamamiyle aşılmış oldu.

Motorpsort

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...