Türkiye’de en sevilen yabancı kulüp Barcelona

Acaba Arda Turan bu konu hakkında ne düşünüyor?

Barcelona tarafından eylül ayında özel bir araştırma şirketine yaptırılan ankete göre, Türkiye’de her 100 kişiden 90’ı Barça’yı biliyor, bu kişilerin yüzde 62’si Katalan ekibini güncel olarak takip ediyor.

Takip etme ve bilinirlik arasındaki oran yüzde 70. Türkiye bu oranla Katalonya’nın ardından ikinci sırada yer alıyor.

İki alanda da lider olan Barça, Türkiye’nin en bilinen ve en çok takip edilen yabancı spor kulubü.

Türkiye’yi, yüzde 65 ile Brezilya, yüzde 57 ile Meksika ve Çin izlerken, İspanya’da Katalan kulübünün takip oranı yüzde 48’de kaldı.

TARAFTARLARIN YÜZDE 40’I KADIN

Katalonya, İspanya ve Türkiye’de Barça taraftarlarının yüzde 40’ı kadın. Bu oran Çin’de yüzde 42’ye, Hindistan’da yüzde 44’e çıkıyor.

Barcelona, söz konusu araştırmanın sonuçlarını Twitter hesabından, “Anketlere göre Türkiye’nin en sevilen yabancı spor kulübü Barça. Teşekkürler!” mesajıyla duyurdu.

Sputnik

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Behice Ünsal

Behice, hayattaki ilk şansında dünyadaki adaletsizlikler karşısında adaleti aradığı yerin hukuk fakültesi olmadığını deneyimledi. İkinci şansında yeşerttiği yeni jenerasyonlar yetiştirme hayali ise kadro sıkıntısına takıldı. Artık amansızca aradığı üçüncü şansı hiç bulamamaktan korkuyor. | behice.unsal@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.